elektrina do domu

  1. Domov
  2. /
  3. elektrické rozvody
  4. /
  5. Príprava na novú elektroinštaláciu

Príprava na novú elektroinštaláciu

Plánovanie elektroinštalácie náš môže postaviť do situácie, v ktorej bude nutné spraviť niekoľko dôležitých rozhodnutí. Samozrejme je tento proces realizovaný na strane elektrikárov. Je však výhodné, získať základné vedomosti, ktoré zvýšia kvalitu spomínaných rozhodnutí.
Preto vám dnes poskytneme základné tipy, ktoré Vás dovedú k odpovediam:

Príprava na novú elektroinštaláciu

1. Vyťaženie siete

Premyslite si vopred, aké spotrebiče budú pravidelne vyťažovať sieť. V ktorej izbe bude zapojený počítač, HIFI, či domáce kino. Zamyslite sa aj nad množstvom zásuviek, ktoré vám bude z dlhodobého hľadiska postačovať. Tieto požiadavky konzultujte s elektrikárom pred realizáciou projektu.

2. Voľba dizajnu komponentov

Nová elektroinštalácia tu s nami bude desiatky rokov. Dôležité je myslieť aj na vzľad komponentov akými sú zásuvky alebo vypínače. Najväčší fajnšmekeri si priplatia za porcelán. Inšpirovať sa môžete napríklad na tomto odkaze: https://www.mulier.sk/modelove-rady/

3.Inteligentná domácnosť?

Do smart riešení sa môžete púšťať postupne, pretože moderné elektroinštalácie sú na to predpripravené. Postupne si môžete dopĺňať inteligentné zariadenia ovládateľné smartfónom.

Príprava na novú elektroinštaláciu

4. Internetové a USB zásuvky

Ak je možné zariadenie k internetu pripojiť sieťovým káblom, odporúčame túto možnosť využiť. Okrem rýchlejšieho dátového prenosu, znížite preťaženie WIFI siete. Využijete ich pre pripojenie počítača, TV alebo hernej konzoly. USB zásuvkou si zjednodušíte nabíjanie tabletov, či telefónov. Pre realizáciou nových elektrických rozvodov teda odporúčame, aby ste si spravili menší prieskum rôznych typov zásuviek, ktoré majú praktické využitie pre vašu domácnosť.

5. Prepäťová ochrana

Citlivé spotrebiče môže okrem zásahu bleskom poškodiť aj kolísanie napätia v sieti. Na zabezpečení siete preto nešetrite.

footer

Prešli sme si základné body, ktoré by sme mali vyhodnotiť pred tým, ako sa pustíme prostredníctvom elektrikárskej firmy do rekonštrukcie elektrických rozvodov. Doplnkové informácie nájdete na podstránke https://www.elektrinadodomu.sk/vymena-rozvodov/ prípadne v článku https://www.elektrinadodomu.sk/bezpecnost-vdakam-novym-elektrickym-rozvodom/

V prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu o bezplatnú diagnostiku inštalácii nás kontaktujte 

na čísle: 0911 419 177